Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/brand9/domains/scantextile.com.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Jak usunąć cienie pod oczami, czyli słów kilka o mezoterapii igłowej pod oczy. Dlaczego warto się na nią zdecydować? – ScanTextile
moda

Jak usunąć cienie pod oczami, czyli słów kilka o mezoterapii igłowej pod oczy. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Okolica wokół oczu jest bardzo newralgiczna. Jeśli widzimy na niej oznaki starzenia się skóry albo mimo młodego wieku borykamy się z cieniami pod oczami, to mamy wrażenie, że wpływa to negatywnie na wygląd całej twarzy. Obrzęk pod oczami i cienie sprawiają, że wyglądamy na starszych, niż jesteśmy w rzeczywistości. Dlatego właśnie tak dużo osób sięga po rozwiązania medycyny estetycznej, wśród których znaleźć można niezastąpioną mezoterapię igłową pod oczy.

 

Dlaczego właśnie mezoterapia igłowa?

Mezoterapia to świetny sposób na rewitalizację naszej skóry i ogólne poprawienie jej wyglądu ze względu na to, że podawane są do niej substancje odżywcze oraz że sam proces ich podawania (nakłucia) działa pozytywnie na jej wygląd. Nakłucia bowiem wywołują niewielki stan zapalny w skórze, dzięki któremu produkuje ona zwiększoną ilość kolagenu i elastyny. Jak łatwo zauważyć jest to świetny sposób na napięcie skóry pod oczami. Szczególnie że podawany pod skórę koktajl jest na bazie kwasu hialuronowego oraz różnych innych witamin i składników odżywczych.

 

Mezoterapia pod oczy – dla kogo?

Zabieg ten przyniesie świetny efekty wszystkim tym, którzy borykają się z problemem worków i cieni pod oczami. Jednak warto pamiętać, że mezoterapia sprawdzi się również w przypadku cienkiej, wysuszonej i pomarszczonej skóry. Niezależnie od tego, gdzie zastosujemy mezoterapię igłową, zauważymy podobne efekty. Skóra staje się promienna i świeża. Dlatego zabieg ten wykonany pod oczy jest świetnym sposobem na to, aby znacznie odmłodzić tę okolicę twarzy. Okolicę, która zresztą bardzo często szybko zdradza oznaki starzenia się skóry. Mezoterapia igłowa pod oczy pomoże również pożegnać się nam z problemem opuchlizny w tych rejonach. Jak łatwo zauważyć, warto jest zainwestować w poprawę wyglądu właśnie tej okolicy.

 

Mezoterapia igłowa pod oczy – jak wygląda zabieg?

Cały zabieg rozpoczyna się oczyszczeniem skóry twarzy. Zanim jednak to nastąpi, musimy poinformować specjalistę o wszelkich alergiach, odbytych chorobach oraz jakiejkolwiek występującej u nas nadwrażliwości. Także tej związanej bezpośrednio z igłami! Zazwyczaj mezoterapia igłowa nie wymaga zastosowania znieczulenia. Jednak skóra w okolicach oczu jest na tyle delikatna, że wiele osób woli jednak znieczulić to miejsce. Wystarczy, że osoba u której wykonujemy zabieg zastosuje odpowiedni krem znieczulający. Dzięki niemu zabieg minie szybko i bezboleśnie. Nie trzeba również przygotowywać się w żaden sposób do odbycia mezoterapii pod oczy. Pamiętajmy jednak, że pożądany efekt uzyskać możemy po odbyciu konkretnej ilości zabiegów.

 

Zalecenia po mezoterapii igłowej pod oczy

Po samym zabiegu natomiast będziemy mogli zauważyć lekkie opuchnięcie, zaczerwienie, czy kropeczki po miejscach, w których wstrzykiwany był koktajl. Powinniśmy w tym czasie ograniczyć przebywanie na słońcu, czy w ogóle wystawianie się na działanie zmiennych temperatur. Unikajmy więc sauny, czy też solarium. Co ciekawe, dobrze będzie powstrzymać się od spożywania alkoholu oraz wyjątkowo pikantnych potraw bezpośrednio po zabiegu.