Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/brand9/domains/scantextile.com.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Karboksyterapia — skuteczna pomoc w walce z cellulitem? Charakterystyka, przebieg i wskazania do zabiegu – ScanTextile
moda

Karboksyterapia — skuteczna pomoc w walce z cellulitem? Charakterystyka, przebieg i wskazania do zabiegu

Wszelkie zabiegi odchudzające i wspomagające walkę o idealną sylwetkę cieszą się ogromną popularnością w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Jednym z nich jest wykorzystywana od lat w medycynie karboksyterapia, które dopiero od niedawna przedostała się do świadomości większej ilości osób, zachwycając widocznymi efektami. Na czym polega terapia dwutlenkiem węgla, komu jest polecana i jakich efektów można się po niej spodziewać? Sprawdź!

Co to jest karboksyterapia?

Zabieg karboksyterapii, jak sama nazwa wskazuje, związany jest z węglem. Konkretniej rzecz biorąc, jest to terapia, podczas której dwutlenek węgla zostaje wprowadzony pod skórę i przemieszczając się w obrębie tkanek, powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Dzięki dotlenieniu i stymulacji procesów regeneracyjnych komórek skóra staje się dobrze odżywiona, gładka, jędrna i świeża. Co istotne, karboksyterapia w pierwszej kolejności oddziałuje na komórki tłuszczowe, dlatego też uchodzi za jeden z najlepszych sprzymierzeńców w walce o smukłą sylwetkę bez oznak cellulitu. Terapia dwutlenkiem węgla stosowana jest nie tylko na twarzy, ale także przy problemach skórnych okolic brzucha, nóg czy pośladków.

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Pierwszy zabieg karboksyterapii może być nieco zaskakujący, a to za sprawą pęcherzyków gazu, które w widoczny sposób przemieszczają się pod warstwą skóry. Sam dwutlenek węgla wprowadzany jest pod powierzchnię skóry za pomocą cienkiej igiełki, która podłączona jest do urządzenia, kontrolującego poziom, temperaturę i drogę przepływu gazu. Karboksyterapia nie jest zabiegiem bolesnym, dlatego też nie stosuje się w jej przypadku znieczulenia, jednak moment wprowadzania igły pod skórę może dla niektórych być nieprzyjemny. Zabieg jest bezpieczny, z reguły nie wywołuje reakcji alergicznych, a lekkie stany zapalne nie pozostawiają trwałych uszkodzeń.

Karboksyterapia — efekty po zabiegu

Popularność, jaką cieszy się karboksyterapia, zawdzięcza po części skuteczności, po drugie zaś wszechstronnemu zastosowaniu. Używa się jej głównie jako sposobu na usuwanie cellulitu i tkanki tłuszczowej, gdyż rozpuszcza on komórki tłuszczowe, pozostawiając skórę gładką i jędrną. Jest także rewelacyjną metodą redukowania blizn i rozstępów, jako że niewielkie nakłucia powodują drobne stany zapalne w skórze, których reakcja obronna jest wzmożona produkcja kolagenu i elastyny. Dzięki karboksyterapii stosowanej inaczej niż jako zabiegi na cellulit można również walczyć z łysieniem, zapobiegać wypadaniu włosów, a także zwalczać niektóre z chorób skóry. Dzieje się tak dlatego, że dwutlenek węgla odżywia komórki za pomocą tlenu i różnych składników, które regenerują i pobudzają skórę do wytwarzania kolejnych naczyń krwionośnych,

Przygotowanie do zabiegu karboksyterapii

Wykonanie zabiegu karboksyterapii nie wymaga jakichś szczególnych przygotowań. Należy pamiętać jedynie o tym, by podczas doby poprzedzającej zabieg powstrzymać się od spożywania alkoholu. Jeśli przyjmujemy leki i preparaty zawierające kwas acetylosalicylowy, również lepiej jest odstawić je kilka dni przed planowaną wizytą w gabinecie. Sam zabieg na cellulit, w zależności od partii ciała, trwa od kwadransa do kilkudziesięciu minut. Jako że nie jest on bolesny, to nie stosuje się raczej znieczulenia.

Karboksyterapia – skutki uboczne

Choć zabieg usuwania cellulitu, blizn, rozstępów i nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą karboksyterapii, daje doskonałe efekty, tak niestety nie jest on pozbawiony skutków ubocznych, które choć wcale nie muszą, to mogą czasem wystąpić. Wśród nich wymienia się umiarkowany ból, tendencję do tworzenia się siniaków i wybroczyn, a także rumień. Rzadziej są to infekcje, stany zapalne czy krwiaki. Należy jednak pamiętać o tym, że karboksyterapia nie pozostawia trwałych zmian skórnych, nawet w przypadku wystąpienia którychś ze skutków ubocznych, odpowiednia pielęgnacja i stosowanie się do wytycznych, minimalizuje zaś ryzyko pojawienia się reakcji niepożądanych.