moda

Sposoby na zdrowe włosy

Zdrowe, mocne, lśniące włosy to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Jednak często jest tak, że nasze włosy pozostają matowe, są łamliwe a przy czesaniu na szczotce pozostaje połowa czupryny. Włosy są istotnym elementem urody. Osoby o pięknych włosach są postrzegane jako bardziej atrakcyjne. Dbałość o zdrowy wygląd naszych włosów jest zatem jednym z elementów pielęgnacji urody. Aby mieć zdrowe i piękne włosy należy poddawać je odpowiednim zabiegom, myć i czesać w właściwy sposób oraz dbać o zdrowe odżywanie, bowiem to co jemy i czy jesteśmy zdrowi odbija się także na naszych włosach, po których łatwo można ocenić stan zdrowia organizmu. Zdarzają się sytuacje, że pomimo stosowania wszystkich tych zabiegów włosy nadal są rzadkie i łamliwe. Wówczas może to oznaczać problemy zdrowotne, zarówno samych włosów jak i całego organizmu, w takim przypadku niezbędne może okazać się leczenie.

 

Leczenie wypadania włosów możliwe jest za pomocą różnorodnych metod, także dostępnych w salonach kosmetycznych. Przykładem jest mezoterapia igłowa wykorzystywana w leczeniu włosów do podawania osocza bogatopłytkowego do mieszków włosów, co wpływa na ich wzrost i odpowiednie odżywienie. Inną metodą jest karboksyterapia włosów. Kraków, Warszawa czy Poznań – w Polsce jest coraz więcej miejsc, w których można skorzystać z tego zabiegu. Więcej informacji na temat tego zabiegu – karboksyterapia włosów. Do metod leczenia łysienia zaliczane są też przeszczepy włosów. W trakcie takiej operacji przeszczepiane są pojedyncze mieszki włosowe z miejsc, gdzie tych włosów jest dużo, tam gdzie są one przerzedzone. Inną formą leczenia jest też stosowanie specjalistycznych preparatów w formie płynów do włosów. Są one używane miejscowo, tam gdzie włosy są słabe i delikatne. Ich zadaniem jest pobudzenie krążenia oraz odżywienie włosów, tak by zregenerować mieszki i sprawić, że włosy znów będą mocne i zdrowe. W przypadku wczesnych faz androgenowego wypadania włosów stosuje się też leki, które hamują negatywne działanie pochodnych testosteronu, które są odpowiedzialne za łysienie, zwłaszcza u mężczyzn.

Wypadające włosy mogą być objawem wielu poważnych, zagrażających życiu chorób, dlatego nie można ich bagatelizować i należy udać się z tym problemem do lekarza. Należy jednak pamiętać, że wypadanie włosów może być także efektem niezdrowego stylu życia oraz nieodpowiedniej diety. Chcąc mieć zdrowe i lśniące włosy należy ograniczyć spożywanie alkoholu oraz rzucić palenie, które ma bardzo negatywny wpływ na cały organizm, w tym również na włosy. Konieczne jest także dbanie o prawidłową, zdrową dietę. Aby włosy były silne i lśniące należy dostarczać naszemu organizmowi produkty bogate w żelazo, witaminy A, C, D, H i E oraz wszystkie z grupy B. Ze względu na brak słońca zimą zaleca się przyjmowanie witaminy D w postaci suplementów. Witaminę C znajdziesz w kiwi, ten owoc zawiera jej najwięcej (a nie wbrew ogólnym przekonaniom cytryna). Witamina H, czyli biotyna bywa także nazywana witaminą B7, znajdziesz ją w czekoladzie, żółtkach jaj, wołowej wątrobie, drożdżach piwnych, warzywach strączkowych oraz grzybach. Witaminę A znajdziesz w wątróbce, marchwi, szpinaku, jarmużu, dyni i słodkich ziemniakach. Witaminy E poszukaj w olejach roślinnych, migdałach, margarynie, marchewce, brukselce, orzechach, kiełkach pszenicy oraz mleku. Żelazno w dużych ilościach znajduje się w podrobach: wątróbce, sercu czy nerkach, jest też obecne w mięczakach oraz mięsie. Najbardziej bogata w żelazo jest wołowina. Żelazo znajdziesz też w kaszy gryczanej, jęczmiennej i jaglanej, orzechach, burakach, grochu, kakao, mące pełnoziarnistej, sezamie, pestkach dyni i zielonych warzywach. Zatem zbilansowana dieta bogata w warzywa oraz mięso i owoce morza będzie także sposobem na to, aby wzmocnić włosy oraz pobudzić ich wzrost. Jeśli zauważamy u siebie braki witamin możemy też skorzystać z witamin w tabletkach czy płynie, jednak to powinna być ostateczność. Znacznie zdrowiej jest przyjmować witaminy i mikroelementy razem z jedzeniem.

Prawidłowa pielęgnacja włosów, to kolejny sposób na to by były one zdrowe, mocne i błyszczące. Chcąc zapewnić sobie wzrost włosów należy pamiętać o ich odżywaniu na dwóch etapach: korzenia włosa oraz końcówek. Kosmetyki stosowane na skórę głowy mają za zadanie poprawić krążenie oraz odżywić cebulki włosów. Chodzi tutaj nie tylko o zastosowanie samego kosmetyku, ale także o masaż skóry głowy, który ma dobroczynny wpływ na mieszki włosowe. Druga grupa kosmetyków, które należy stosować dbając o piękne i zdrowe włosy to maski i odżywki, których zadaniem jest odżywianie włosa i dbanie o jego końcówki, aby nie było one łamliwe i nie miały tendencji do rozdwajania się. Rozdwajające się końcówki sprawiają, że włosy są napuszone, zniszczone i zdecydowanie daleko im do lśniących. Wśród naturalnych preparatów, które doskonale pobudzają porost włosów warto wymienić te na bazie kozieradki.

Zdrowe włosy to nie tylko grube i mocne, ale także nie przetłuszczające się włosy. Ilość produkowanego przez skórę głowy łoju zależy od rodzaju skóry, ale także mycia jej odpowiednimi preparatami. Osoby o tłustej cerze powinny korzystać z lekkich, delikatnych dla skóry głowy szamponów. Dzięki temu zapobiegną one przetłuszczaniu się włosów.

Innym zabiegiem, który poprawia wygląd włosów i czyni je lśniącymi i jedwabiście gładkimi jest olejowanie, czyli nakładanie na suche włosy olejów odżywczych do włosów. Takie olejki należy pozostawić na jakieś czas na skórze głowy, a następnie umyć ją odżywką. W zależności od rodzaju włosa, w przypadku niektórych konieczne będzie jeszcze dodatkowo umycie ich szamponem, w przypadku innych olejowanie należy zakończyć na umyciu głowy odżywką. Takie rozwiązanie sprawi, że włosy będą gładkie i lśniące. Jednak to w jaki sposób przeprowadzić olejowanie zależy od konkretnego rodzaju włosa. Warto kilkakrotnie przeprowadzić ten zabieg na własnych włosach raz dodatkowo myjąc je szamponem, raz jedynie odżywką. Dzięki temu metodą prób dowiemy się, która metoda jest właściwa dla naszych włosów.

Więcej na temat: https://centrumzdrowegowlosa.pl/oferty/karboksyterapia/