Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/brand9/domains/scantextile.com.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Implantologia stomatologiczna – na czym polega leczenie i jakie są jego etapy? – ScanTextile
moda

Implantologia stomatologiczna – na czym polega leczenie i jakie są jego etapy?

Implantologia stomatologiczna jest często ostatnią deską ratunku dla osób, które cierpią z powodu niepełnego uzębienia. Jest to bardzo zaawansowana dziedzina chirurgii stomatologicznej, która wymaga od specjalistów ogromnej wiedzy, kompleksowego doświadczenia oraz wysokiej precyzji nie tylko w planowaniu całego zabiegu, ale także przy jego wykonywaniu. Z tego względu, jeśli już zdecydujesz się na implantologię stomatologiczną, warto wybrać jak najlepszych profesjonalistów. Świetnym i zaufanym miejscem jest klinika Estedentica, której siedzibą jest Warszawa. To właśnie oni wykonują w Polsce zabiegi, gdzie inne kliniki rozłożyły ręce w bezradności, a jako światowi eksperci często też pracują zagranicą. Zatem na czym polega leczenie implantologiczne i jakie są jego etapy?

Implantologia stomatologiczna – leczenie i konsultacje

Warto wiedzieć, że implantologia stomatologiczna umożliwia uzupełnienie różnego rodzaju i wielkości braków w uzębieniu. Będzie niezwykle pomocna, gdy do uzupełnienia jest pojedynczy ząb, ale także w sytuacji, gdy z jakiegoś powodu nie mamy ich więcej.

Cała procedura wszczepienia musi być niezwykle dokładnie przemyślana i zaplanowana w oparciu o szczegółową diagnostykę. Leczenie zależy w głównej mierze od indywidualnych czynników, takich jak stan uzębienia pacjenta, ilość wszczepionych implantów, a także wyboru późniejszego uzupełnienia protetycznego. Kluczowa jest więc konsultacja ze specjalistą – chirurgiem implantologiem (Warszawa), podczas której udzieli on wszystkich informacji, wykona niezbędne badania oraz przeprowadzi szczegółowy wywiad zdrowotny. Jest to również świetna okazja do tego, aby zadać wszystkie nurtujące nas pytania.

Implantologia stomatologiczna – etapy leczenia

Pierwszym etapem leczenia, na którym opiera się implantologia stomatologiczna (Warszawa), będzie wykonanie badań i szczegółowej diagnostyki RTG. Następnie chirurg implantolog opracuje plan leczenia i prac protetycznych, który będzie uwzględniał indywidualne potrzeby zdrowotne i estetyczne pacjenta. Potem będzie czas na wykonanie ewentualnych zabiegów przygotowawczych.

Kolejnym etapem leczenia będzie wszczepienie implantu lub implantów, zdjęcie szwów kilka dni po wykonaniu zabiegu oraz odsłonięcie implantu kilka miesięcy później. Bardziej szczegółowych informacji z pewnością udzieli Ci lekarz specjalista podczas wizyty kontrolnej, który dopasuje cały proces do Twoich potrzeb oraz oczekiwań, tak, abyś był maksymalnie zadowolony z efektu końcowego.

https://estedentica.pl/klinika/