Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/brand9/domains/scantextile.com.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
Askorbinian sodu (witamina C) – znaczenie dla organizmu – ScanTextile
moda

Askorbinian sodu (witamina C) – znaczenie dla organizmu

Askorbinian sodu jest łatwo przyswajalną solą witaminy C, otrzymywaną w warunkach laboratoryjnych podczas fermentacji glukozy i następującego po niej utleniania. W przemyśle farmaceutycznym i spożywczym związek ten znany jest pod nazwą E301 i dodawany jest do produktów mlecznych, mrożonych i nieprzetworzonych owoców i warzyw jako regulator kwasowości. Zapobiega tworzeniu się rakotwórczych nitrozoamin w mięsie.

Kwas askorbinowy (witamina C) jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, niezbędną dla zdrowia człowieka. Bierze udział w wielu procesach metabolicznych, m.in. w syntezie kolagenu, L-karnityny i dopaminy. Askorbinian sodu jest stabilną formą witaminy C, która jest łatwiej przyswajalna niż kwas askorbinowy.

Askorbinian sodu (witamina C) – znaczenie dla organizmu

Askorbinian sodu, który jest zbuforowaną formą witaminy C o wyższym pH niż kwas L-askorbinowy, przeznaczony jest dla osób z chorobami przewodu pokarmowego oraz osób borykających się z problemami stomatologicznymi.

Askorbinian sodu jako składnik zbilansowanej diety

Najważniejszą witaminą C w diecie jest kwas askorbinowy, który występuje w postaci askorbinianu sodu. Organizm ludzki wykorzystuje ten związek chemiczny podczas normalnego funkcjonowania do rozwiązywania problemów. Ma ona szerokie spektrum działania. Witamina C, która jest najlepiej wchłaniana to askorbinian sodu.